SELMAN AKYÜZ

ECZACI – GRAFİKER

Mezopotamya’nın beton kaplı sarı toprağı Batman’da doğdu, yürüdü, koştu, oynadı, sevdi, sevildi, okula gitti, çok sınava girdi, yoruldu, büyüdü, İstanbul’da yaşıyor.

Lise dönemlerinde girdiği fizik derslerinden alabileceği en güzel şeyi, bildi: “Tüm renkler beyaz ışığın farklı derecelerde kırılmasıyla görünür hale gelir.” Bu sebeptendir ki Allah’ın yarattığı her rengi ‘beyaz’ olarak sevdi.

Uğraştığı her şeyi iyi yapmaya, güzelleştirmeye çabaladı. Tasarım(,) hayatında her zaman var olmaya devam etti. Okula başladığı sene bilgisayarla, aynı zamanda “paint” adlı dijital resim kağıdı ile tanıştığı andan beridir çizmeye, silmeye ve tekrar çizmeye devam ediyor.

Eczacılık okumak için vardığı Ankara’da “BEYAZRENKLER” adını verdiği tasarım projesi ile çizgilerin, renklerin, desenlerin ahenkli dünyasında kendini bulmaya, “beyaz ışığın” iyi bir prizması olmaya çalıştı,

Birçok dernek, topluluk, şirket ve şahıslar için yüzlerce tasarım yaptı. Çoğu organizasyonda ve yardım çalışmalarında aktif görev aldı, alıyor ve inşallah almaya devam edecek.

İstanbul ufkuna doğru yelken açmak üzere burada.. ve ‘var olmak’ telaşında..

Heybesiyle yola devam ediyor..

 

Üçüncü Tekil Şahıs